Loading…

PD’ja mblidhet urgjentisht

  • 02/05/2017 | 14:37

PD’ja mblidhet urgjentisht

Pas zhvillimeve të fundit politike në vend, Partia Demokratike ka vendosur të mbledhë urgjentisht grupin parlamentar.


Lajmin e bëjnë të ditur burime pranë selisë blu, sipas të cilave mbledhja do të zhvillohet në orën 18:30 të së martës.

Mbledhja vjen edhe pas kritikave të bëra brenda radhëve të Partisë Demokratike, kryesisht nga deputetët Eduart Selami dhe Majlinda Bregu, kundër bojkotit të zgjedhjeve.

Gjithashtu, ajo është thirrur pak orë pasi ambasadorja gjermane në vendin tonë, Susanne Schutz deklaroi se, Gjermania do t’i njohë zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri, edhe nëse Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk marrin pjesë në to.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë