Loading…

Patate fenomenale dhe të shijshme me kungullesha

  • 21/11/2020 | 13:22

Patate fenomenale dhe të shijshme me kungullesha

Nuk dihet a është më e mirë shtesa me peshk apo me mish!


Përbërësit:

– 500 – 600 g patate;
– 1 kungulleshë e vogël;
– 1 qepë;
– 1 domate e vogël;
– 1 spec i kuq;
– hudhër pluhur;
– kripë;
– piper;
– erëza të thata,
– vaj.

Përgatitja:

Pastroni patatet dhe kungulleshën dhe pritni në rrathë, shtoni erëzat e thata dhe kripën, piperin, hudhrën dhe vajin dhe të gjitha bashkoni mirë.

Specin priteni në pjesë të mëdha, si edhe qepën, pastaj qitni kripë. Radhisni në një tepsi të cilën e keni lyer me vaj.

Përzieni të gjitha dhe radhisni në mënyrë alternative në tepsi.

Bashkojeni edhe domaten e prerë. Qitni vaj dhe piqeni në 220 gradë Celsius rreth një orë.

Mbulojeni me folie 15 – 20 minutat e parë, pastaj hiqjani folien që të piqet dhe të skuqet mirë në lëngun e vet. Është fantastike.

Me patate shkëlqyeshëm shkon edhe supa e shijshme dhe ndonjë peshk.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë