Loading…

Pastroni tiganin nga yndyrat e tepërta për pak sekonda

  • 30/11/2021 | 15:20

Pastroni tiganin nga yndyrat e tepërta për pak sekonda

Tigani i mbuluar me yndyra të tepërta është ankthi i çdo personi që shpreh dëshirë për të katuar diçka në kuzhinë.


Kuzhina konsiderohet se është dhe duhet të jetë më i pastërti në kuzhinë, por duke pasur parasyshë lifestyl’in dhe mënyrën e jetesës kjo nuk është gjithmonë në mënyrën e saj më të mirë, por duket se një lehtësim për të pastruar tiganët plot yndyrë është gjetur.

Përgatitja:

Shtoni në tiganin ose tenxheren e djegur 2-3 gota ujë të nxehtë.

Shtoni sodën e bukës dhe vendosni të ziejnë fillimisht me zjarr të avashtë, më pas rrisni temeperaturën deri në vlim për 30 minuta.

Zbrazni enën dhe shtoni pak kripë e ujë.

Fërkoni fillimisht me pjesën e fortë të sfungjerit.

Nëse vini re se ka akoma njolla djegieje, shtoni sërish kripë dhe fërkoni pjesën e brendshme të enës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë