Loading…

‘Pasi VV e njohu Republikën e Kosovës – do të na njohë edhe Rusia e Kina’

  • 08/06/2017 | 16:49

‘Pasi VV e njohu Republikën e Kosovës – do të na njohë edhe Rusia e Kina’

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka ironizuar me Lëvizjen Vetëvendosje dhe me qasjen e saj ndaj shtetit të Kosovës.


Në një tubim para qytetarëve në Drenas,  Veseli tha se pasi VV-ja ka vendosur ta njoh Kosovën, atëherë do të na njohë edhe Rusia dhe Kina.

“Masi na ka njoft VV-ja, do të na njeh edhe Kina e Rusia.  Vetëvendosja për me hyp në pushtet e ka njoft shetin dhe e ka vendos kollaren. Po e dojn shumë pushtetin, më shumë se shtetin”- ka thënë ndër të tjera Veseli.

Keto dy shtete të fuqishme janë kundershtarët më të forta të pavarësisë së Kosovës.

Kanididati i VV-së për kryeministër, Albin Kurti ka thënë se e njohin edhe flamurin e Kosovës edhe shtetin, ani pse kishte shumë pikëpyetje më herët për këtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë