Loading…

Pasi u shkarkua nga pozita e ambasadorit, Gjergj Dedaj reagon sërish

  • 24/05/2021 | 11:49

Pasi u shkarkua nga pozita e ambasadorit, Gjergj Dedaj reagon sërish

Javën e kaluar ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla ka shkarkuar mbi 15 ambasadorë dhe konsuj të Kosovës.


Në mesin e atyer që u shkarkuan është edhe ambasadori i Kosovës, në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj.

Por ky i fundit nuk po e pranon një vendim të tillë.

Ai ka thënë se nuk do ta lëshoj postin e tij pa i kaluar mandati.

Madje ai e kishte akuzuar presidenten Vjosa Osmanin për këtë vendim për shkarkimin e tij.

E Dedaj sot u përsëri është lajmruar përmes një postimi në facebook.

Ai shkruan se “sa më vjen keq për luanët, kur hijenat bizare dhe qentë e egër, me të lehurat e tyre, ua prishin gjumin e mëngjesit!”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë