Loading…

Pasi kryetari i dhuroi mirënjohje rojës së ‘Kallashit’, thotë se nuk e ka njohur ‘King Kobrën’

  • 30/08/2018 | 17:03

Pasi kryetari i dhuroi mirënjohje rojës së ‘Kallashit’, thotë se nuk e ka njohur ‘King Kobrën’

Kryetari i kuvendit të Bujanocit, Adnan Salihu, po distancohet nga mirënjohje që i ka përcjell Dibran Hoxhës i njohur me emrin “King Kobra”. Salihu ka deklaruar se nuk e ka njohur Hoxhën dhe se mirënjohja ndaj tij ka qenë krejtësisht spontane.

Salihu i kishte dhënë një mirënjohje për “King Kobrës” me arsyetimin e veprimtarisë së tij humane. Ai në sqarim e tij ka mohuar ta ketë njohur “King Kobrën”, ndërsa thekson se askush nga organizatorët e kësaj ngjarje nuk është diskutuar me të dhe se ai vetëm e ka përcjell mirënjohjen.

“Përmes këtij sqarimi dua t’a njoftoj opinionin se unë Adnan Salihu në këtë eviniment bashkë me Shqiprim Musliun (djalin e Jonuz Musliut) kemi qenë të ftuar ta pranojmë një mirënjohje postmortum për të ndjerin Jonuz Musliun”.

“Unë nuk kam pasur asnjë njohuri se në këtë organizim do të ndaj mirënjohje. Pra askush nga organizatorët nuk është konsultuar me mua, për më tepër as nuk kam pasur njohuri se kush është personi në fjalë (Dibran Hoxha)”, thuhet në sqarimin e kryetarit.

Më tej Salihu në deklarimin e tij ka thënë se për “King Kobrën” për herë të parë ka dëgjuar dhe se nuk ka ditur asgjë për veprimtarinë e tij, teksa ka kërkuar edhe falje për mirënjohjen që i ka ndarë.

“Se kush është Dibran Hoxha apo cila është veprimtaria e tij për herë të parë e kuptova nga shkrimi i sapo publikuar në portalin Insajderi. Unë në këtë organizim nga prezantuesi i këtij organizimi kuptova që Dibran Hoxhës do t’i ndahet mirënjohje për shkak të aktivitetit humanitar, prandaj dhe pranova. Për këtë gjest i kërkoj falje publike shoqërisë shqiptare, ka përfunduar sqarimi i kryetarit të kuvendit të Bujanocit, për Insajderin.

Gjatë ditës së djeshme “King Kobra”, kishte pranuar një mirënjohje nga kryetari i kuvendit të Bujanocit. Ai ishte përzgjedhur nga organizatorët, ndërsa mirënjohjen ia ka përcjellur, Adnan Salihu.

Mbi “King Kobrën” rëndojnë mbi 150 vepra penale si dhe veprimtari të tij të dyshimta sa kishte qenë roje e valltares Donjeta Kosumit – Kallashit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë