Loading…

Pasi eliminoi Juventusin, Porto përballet me Chelsean, formacionet zyrtare

  • 07/04/2021 | 20:09

Pasi eliminoi Juventusin, Porto përballet me Chelsean, formacionet zyrtare

Befasia më e madhe e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve pa dyshim se është skuadra portugeze Porto.


Ata e eliminuan gjigantin italian Juventus në 1/8 e finales së kësaj gare dhe tani do të ballafaqohen me skuadrën e Premier Ligës, Chelsean.

Ballafaqimi i parë ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet në stadiumin neutral “Estadio Ramón Sánchez Pizjuán” sonte me fillim nga ora 21:00.

Ja formacionet zyrtare:

Porto: Marchesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu, Hrujic, Urimbe, Otavio, Tecatito, Diaz, Marega

Chelsea:Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Jorginho, Kovacic, Chilwell; Mount, Havertz, Werner

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë