Loading…

Pasi Edi Rama e krahasoi në një formë me veprimet e lopës, flet Hashim Thaçi

  • 05/02/2018 | 21:41

Pasi Edi Rama e krahasoi në një formë me veprimet e lopës, flet Hashim Thaçi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka refuzuar të komentoj deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. I cili e i ka quajtur udhëheqësitë kosovar ‘lopë’ të cilët derdhin qumështin.


I pyetur në Tv Dukagjini, se cili është mendimi i presidentit rreth deklarimeve të tilla, ai ka thënë se nuk i ka dëgjuar këto deklarata andaj as nuk mund t’i komentoj.

“Nuk i kam dëgjuar këto deklarata, por Edi Rama ka kontribuar shumë për Kosovën”, ka thënë ai, përcjellë Gazeta Blic.

Ndërkaq, ditë më parë kryeministri i Shqipërisë ka ofenduar liderët kosovar, ai i ka quajtur ‘lopë’, ata që tentuan ta shfuqizojnë Gjykatën Speciale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë