Loading…

Pasi dha dorëheqje nga pozita e ministrit, Rifat Latifi shihet në kryeqytet me Atifete Jahjagën

  • 07/10/2022 | 15:19

Pasi dha dorëheqje nga pozita e ministrit, Rifat Latifi shihet në kryeqytet me Atifete Jahjagën

Një ditë pasi dorëzoi detyrën e ministrit të Shëndetësisë, Rifat Jashari, është parë në një kafenetë e Prishtinës, fare pranë objektit të Qeverisë së Kosovës.


Kirurgu që u largua nga Qeveria, pjeëse e të cilës u bë para 10 muajsh, sot i është rikthyer jetës jashtë politikës.

Në disa fotografi, të cilat i ka publikuar Paparaci, Latifi shihet teksa kalon kohë në një nga kafiteritë e kryeqytetit me ish-Presidenten Atifete Jahjaga dhe një zonjë tjetër.

Latifi dhe Jahjaga shfaqen të buzëqeshur me njëri-tjetrin, tregojnë fotografitë.

Kryeministri Albin Kurti tha se sot pritet ta takojë Latifin, i cili dha dorëheqje nga pozita e tij si ministër të enjten, sipas një letre të publikuar në media.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë