Loading…

‘Pasardhësi’ edhe në Maqedoni

  • 12/02/2017 | 16:16

‘Pasardhësi’ edhe në Maqedoni

Shfaqja “Pasardhësi”  nga Ismajl Kadare edhe në Teatrin Kombëtar në Maqedoni.


Kjo shfaqje do të jepet në Teatrin Kombëtar me datë 16.02.2017 në Maqedoni.

“Pasardhësi” , sjell në kujtesë historinë e Shqipërisë, historinë e re, kujtesën për një të shkuar të afërme. Kjo shfaqje është me regji të Slobodan Unkovski, dhe dramatizimi Goran Stefanovski, ndërsa e shkruar nga Ismajl Kadare.

Në këtë shfaqje luajnë: Çun Lajçi, Lumnie Sopi, Xhevat Qorraj, Shpejtim Kastrati, Basri Lushtaku, Armend Smajli, Sheqerie Buqaj, Arta Selimi, Albulena Kryeziu –Bokshi, Semira Latifi,May-Linda Kosumoviç, Bajrush Mjaku, Ismet Azemi, Bislim Muçaj, Armend Baloku, Adrian Morina, Shëngyl Ismaili. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë