Loading…

Pas zjarreve, Erdogan kërkon kthimin e dënimit me vdekje në Turqi

  • 25/06/2022 | 20:06

Pas zjarreve, Erdogan kërkon kthimin e dënimit me vdekje në Turqi

Turqia do të rishqyrtojë një vendim të vitit 2004 për heqjen e dënimit me vdekje , tha sot ministri i drejtësisë, pas komentit ndaj dënimit të Presidentit Erdogan në lidhje me zjarret që dogjën pyjet turke këtë javë.


Dënimi me vdekje u hoq me Kushtetutë në vitet e para të qeverisë Erdogan, shkruajnë mediet turke.

Por pas zjarrit të fundit në resortin turistik Marmaras, Erdogan tha se ka ardhur koha për dënime më të ashpra.

Autoritetet kanë thënë se një i arrestuar në lidhje me zjarrin ka pranuar se e ka shkaktuar atë.

Gjithashtu sot është bërë e ditur se zjarri në Marmara është vënë nën kontroll.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë