Loading…

Pas vrasjes së Ivanovicit, fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë

  • 16/01/2018 | 18:30

Pas vrasjes së Ivanovicit, fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Mbledhja ka filluar.


“Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në vend”, thuhej në njoftimin e Zyrës së Kryeminstrit.

Njoftimi vjen pas vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, mëngjesin e sotëm në veri të Mitrovicës.

Mbledhja tashmë ka filluar, por mediat nuk janë lejuar as të marrin pamje nga fillimi i takimit.

Por, kryeministri Ramush Haradinaj do të mbajë një konferencë me gazetarë, pas përfundimit të mbledhjes.

http://gazetametro.org/detaje-nga-vrasja-e-oliver-ivanovic/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë