Loading…

Pas Shqipërisë, tërmet edhe në vendin fqinj

  • 22/09/2019 | 18:42

Pas Shqipërisë, tërmet edhe në vendin fqinj

Një termet tjetër i fuqëishem me magnitudë 3.8 ballë ka lëundur tokën në Udine, të rajonit të Friulit në Itali, shkruan Gazeta Metro.


Lëkundjet janë regjistruar në orën 14:58, gjatë ditës së sotme, kurse thellësia e tërmetit ishte 13.3 km, me lëkundje shumë të forta.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte Udine, ndërsa është ndjerë edhe në Bellunese, Comelico a Longarone, Vicentino dhe në Veneziano.

Sipas raportimeve, nuk ka persona të lënduar si dhe nuk ka shkaktuar dëme të mëdha.

Që nga dita e djeshme, ashtu si Shqipëria edhe ky shtet fqinj është përfshirë nga një valë tërmetesh. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë