Loading…

Pas shiut, përmbytet Durrësi

  • 21/05/2017 | 18:18

Pas shiut, përmbytet Durrësi

Reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e qytetarëve dhe automjeteve këtë të dielë, në qytetin bregdetar të Durrësit.


Përmbytje rrugësh e trotuaresh ka pasur jo vetëm në kryqëzime, por edhe në sheshin kryesor, në qendër të qytetit.

Por, problemet u shfaqën sot edhe në port. Dy tragetet e linjës Bari-Durrës kanë mbërritur me 2-3 orë vonesë, për shkak të detit të trazuar, ndërsa anijet e peshkimit dhe ato tregtare të tonazhit të mesëm kanë pezulluar lundrimin dhe aktivitetin deri në përmirësim të kushteve atmosferike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë