Loading…

Pas nëntë muajve në AKR rikthehet në PDK Xhavit Çollaku

  • 24/05/2017 | 17:55

Pas nëntë muajve në AKR rikthehet në PDK Xhavit Çollaku

Partisë Demokratike të Kosovës i është bashkuar sot nënkryetari i partisë së AKR-së dega në Pejë, Xhavit Çollaku. Çollaku ka qenë ndër themeluesit e parë të PDK-së njëherit anëtar i kryesisë së PDK-së për rreth 17 vite në degën në Pejë.


Çollaku tha se para nëntë muajsh ishte ftuar nga AKR për t’i ndihmuar reformimit të këtij subjekti politik mirëpo ishte zhgënjyer me organizimin dhe platformën e kësaj partie

“Aty pash një parti familjare”- ka thënë Çollaku gjatë fjalimit të tij në selinë e PDK-së në Prishtinë.

“PDK është është parti akademi për partitë e Kosovës”, ka thënë Çollaku ndër të tjera.

Rikthimi i tij është mirëpritur nga strukturat e PDK-së.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë