Loading…

Pas dështimit me trenin, Gjuriq flet për murin

  • 04/02/2017 | 20:51

Pas dështimit me trenin, Gjuriq flet për murin

Marko Gjuriq, drejtor i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë. Gjuriq që ‘ishte zhdukur’ që nga dështimi i trenit serb që të hyjë në Kosovë. Të shtunën, ai ka komentuar për murin në Mitrovicë.


Sipas tij, ngjarja e Rashkës, ky kryeministri Aleksandar Vuçiq takoi përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, ishte dëshmi se shteti serb nuk do të lejonte dhunë “ndaj serbëve”.

Ai ka shtuar se ai takim ka bërë që situata në Kosovë sot të jetë nën kontroll, shkruajnë mediat serbe.

“Për neve është në interes që askush nuk mundet nga pjesa jugore shqiptare e Mitrovicës të hyjë drejt e në qendër të Mitrovicës dhe kjo është ajo që qytetarët kanë kërkuar dhe ajo që ne kemi dashur”, ka thënë ai.

Sipas tij, Serbia e ka humbur besimin në përfaqësuesit politikë të Kosovës dhe në ndërmjetësuesit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë