Loading…

Pas 244 ditësh, asnjë viktimë në 24 orë nga COVID-19 në Shqipëri

  • 26/05/2021 | 19:12

Pas 244 ditësh, asnjë viktimë në 24 orë nga COVID-19 në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Orgeta Manastirliu, me anë të një statusi në Facebook, bëri të ditur se për herë të parë pas 244 ditësh, asnjë person nuk ka ndërruar jetë nga koronavirusi në Shqipëri.


Ditët e fundit, edhe rastet e reja nga koronavirusi kanë rënë ndjeshëm.

Në 24 orët e fundit janë kryer 2691 testime nga të cilat janë regjistruar 15 raste të reja.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 43 pacientë nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë