Loading…

Partia Fjala dënon njollosjen shkollës në Obiliq me grafite serbe

  • 23/04/2017 | 12:40

Partia Fjala dënon njollosjen shkollës në Obiliq me grafite serbe

Partia Fjala, përmes një reagimi dërguar mediave, ka dënuar njollosjen me grafite serbe të shkollës fillore “Pandeli Sotiri” në fshatin Plemetin të komunës së Obiliqit.


“Fjala” thotë se në këto grafite thirret kundër shtetësisë së Kosovës.

“Ky vandalizëm dhe njollosje e kësaj shkolle nuk po ndodh për të parën herë, por deri më tani askush nuk ka reaguar. Sikur të ndodhte e kundërta në ndonjë komunë me shumicë serbe, do të reagonte edhe Beogradi dhe do të alarmohej Brukseli”, ka thënë “Fjala”.

Sipas kësaj partie, edhe Komuna e Obiliqit edhe Qeveria e Kosovës duhet t’i mbrojnë institucionet tona shkollore nga vandalizimet dhe njollosjet me slogane serbe kundër Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë