Loading…

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

  • 30/12/2016 | 14:11

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara që do ta karakterizojnë vendin këto dy ditë të vikendit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 0 deri 3 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Të dielën siç edhe parasheh IHMK për shkak të ndryshimeve në amplitudat termike ka mundësi që vende-vende të ketë mjegull të dendur e cila do ta zvogëloj dukshmërin horizontale.

Përderisa do të fryjë erë nga verilindja dhe më pas nga jugperëndimi me shpejtësi 1-4m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë