Loading…

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim |FOTO

  • 25/10/2018 | 07:10

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim |FOTO

Meteorologët parashikojnë se sot gjatë ditës do të jetë mot kryesisht i vranët, ndërsa në mbrëmje do mbajë mot më i ftohtë dhe reshje kalimtare shiu, ndërsa në fundjavë do jetë më ngrohtë


Temperaturat e ajrit, të enjten do të zbresin pak nën vlera mesatare, por në fundjavë sërish do të shënojnë rritje të ndjeshme mbi këto vlera. Minimalet do të luhaten nga 0C deri në 7C, e maksimalet do të zbresin nga 18C në 13C, e në fundjavë parashihet të rriten deri në 20C, njofton gazetametro.net.

Parashikimi më i detajuar i motit:

25.10 – Mot më i ftohtë, kryesisht me diell. Në mëngjes vende-vende priten edhe ngrica.

26.10 – Mot kryesisht me diell. Gjatë ditës më ngrohtë.

27.10-28.10 – Mot më i ngrohtë, pjesërisht i vranët.

Të mërkurën do të fryejë erë mesatarisht e fuqishme nga veriperëndimi 4-14m/s, e në fundjavë nga jugperëndimi 5-11m/s.

Shtypja atmosferike do të zbres në vlera normale, mirëpo shumë shpejtë do të shënojë rritje mbi këto vlera./GazetaMetro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë