Loading…

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

  • 19/12/2016 | 08:56

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kurse në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore parashihet të ketë mjegull, kryesisht në pjesën e parë të ditës. 


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë gjatë për pesë ditëve të ardhshme parashihet që vendi ynë të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Vlera minimale e temperatures do të lëviz ndërmjet -7 deri -3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë  nga verilindja me  shpejtesi 1-6m/s.  /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë