Loading…

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

  • 17/03/2017 | 16:03

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë një mot me vranësira dhe intervale me diell që do të na shoqëroj gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.


Vranësirat gjatë ditës së diell vende – vende do të shoqërohen me riga të izoluara të shiut.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK’së.

Ndërsa shtypja atmosferike do të ulet për 6-8 milibar dhe do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi deri 8m/s. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë