Loading…

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

  • 16/05/2017 | 08:22

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Sot dhe nesër në Kosovë pritet të mbajë mot i kthjellët me disa vranësira bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në ditën e enjte, gjithashtu do të ketë kthjellime dhe intervale më të gjata me diell.

Ndërsa nga e diela do të fillojnë ditët me shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi deri 11m/s./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë