Loading…

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme |Tabela

  • 03/11/2018 | 08:30

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme |Tabela

Siç parashikojnë meterologët, në fundjavë do mbajë mot i ngrohtë, me vransira dhe diell.


Temperaturat e ajrit, pas rritjes ditëve të fundit, gradualisht nga java e ardhshme do të zbresin pak rreth vlerave mesatare. Minimalet në fundjavë do të zbresin deri në 9C, e në fillim të javës deri në 4C, e maksimalet do të luhaten nga 21C deri në 24C, e më pas do të zbresin në 16C deri 19C.

3.11 – Mot shumë i ngrohtë, me vransira dhe intervale me diell.
4.11 – Mot i ngrohtë, me vransira dhe intervale me diell.
5.11-6.11 – Në fillim të javës do të mbajë mot i mirë, të hënën me vransira dhe intervale me diell, e ditën e martë priten kthjellime.
7.11 – Mot i mirë, kryesisht me diell.

Do të fryejë erë mesatare nga jugu-juglindja 2-6m/s. Shtypja atmosferike do të pësojë rënie, por mbetet mbi vlera normale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë