Loading…

Paramilitari serb që luftoi kundër Kosovës ka mbetur si mos më keq, dëshiron ta padis NATO’n

  • 24/08/2018 | 23:11

Paramilitari serb që luftoi kundër Kosovës ka mbetur si mos më keq, dëshiron ta padis NATO’n

Dejan Markovic ishte pjesëtar i ushtrisë ushtarake serbe, cili tani po vuan nga një sëmundje.


Markovic ka rrëfyer për luftën që ka zhvilluar në Kosovë, në rajonin e Deçanit, transmeton gazetametro.net

Paramilitari serb tani vuan nga një sëmundje dhe për këtë fajëson NATO’n.

Ai akuzon NATO’n për hedhjen e raketave të uraniumit të varfër, në pjesën ku ai ndodhej.

Ai madje ka paralajmëruar se do të padis NATO’n për këtë. Markovic tani jeton në një shtëpi shumë të vjetër që duket sikur është gati për t’u rrënuar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë