Loading…

Paralajmërojnë meterologët: Kështu do të jetë moti në Kosovë, në ditët e para të vitit 2020

  • 29/12/2019 | 18:46

Paralajmërojnë meterologët: Kështu do të jetë moti në Kosovë, në ditët e para të vitit 2020

Në javën e ndërrimit të motmoteve në vendin tonë pritet mot i ftohtë, mëngjeset me ngrica, gjatë ditës kryesisht me diell.


Temperaturat e ajrit do luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet nga -8C deri në -4C, e maksimalet nga -1C deri në +4C.

31.12.2019 – Në mëngjes shumë ftohtë dhe me ngrica. Kryesisht kthjellët dhe me diell. Në mbrëmje vransira kalimtare.

1.01.2020-2.01.2020 – Ftohtë, kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica.

3.01.2020 – Pas mëngjesit me ngrica, gjatë ditës kryesisht kthjellët dhe me diell.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga veriu-veriperëndimi 1-9m/s. Shtypja atmosferike do të shënojë rritje lartë mbi vlera normale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë