Loading…

Paralajmërimi për një dimër të ashpër në Londër, ngjallë frikën e krizës energjetike

  • 09/12/2022 | 12:13

Paralajmërimi për një dimër të ashpër në Londër, ngjallë frikën e krizës energjetike

Paralajmërimet për borë dhe akull përfshinë pjesën më të madhe të Skocisë dhe Anglisë veriore dhe jugperëndimore, gjë kjo e cila po shkakton frikën e një krize energjie dimërore, transmeton Gazeta Metro.


Agjencia e Sigurisë Shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar (UKHSA) ka lëshuar një alarm të nivelit 3 të motit të ftohtë që mbulon Anglinë, nga e mërkura në mbrëmje deri të hënën.

Ministrit të Zyrës së Kabinetit, Oliver Dowden iu është kërkuar të përcaktojë se si po planifikon të ndihmojë më të rrezikuarit.

Ndërsa ai tha: “Në lidhje me motin e dimrit, Zyra e Kabinetit po e vëzhgon me vëmendje dhe në të vërtetë unë jam informuar për situatën. Për situatën më të gjerë në lidhje me furnizimin me energji, unë jam duke punuar ngushtë me bashkëpunëtoret e mi.”

“Me përjashtim të një rrethane shumë të jashtëzakonshme, ne kemi besim se do të vazhdojmë të furnizojmë gjatë gjithë dimrit” është shprehur ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë