Loading…

Parajsa në Tokë (Foto)

  • 06/12/2016 | 16:42

Parajsa në Tokë (Foto)

Është e vështirë të besohet se Filipinet janë një destinacion i nënvlerësuar tropikal, për shkak të pamjes së jashtëzakonshme, plazheve dhe ishujve që janë më të bukurit që mund t’i keni parë.

Duke i vizituar Filipinet, është një ishull veçanërisht i bukur i quajtur Palawan, një copë e fshehur e parajsës që kohët e fundit është emëruar “Ishulli Më i Mirë në Botë”.

Kjo nuk është hera e parë që Palawan është radhitur i pari në botë, dhe fotografitë më poshtë e tregojnë shumë mirë arsyen.

Atje, uji i kaltër kombinohet me ngjyrën e gjelbër, malet e mbushura me xhungël që duken sikur janë nxjerrë nga oqeani dhe fshatrat për peshkim që zbukurojnë ishullin.

Të gjitha këto së bashku krijojnë provincën Palawan, ose thënë ndryshe, parajsën.

Kayangan lake

Kayangan lake

 

Coron resort view

Coron resort view

 

emerald lagoon

emerald lagoon

 

Small Lagoon El Nido Palawan

Small Lagoon El Nido Palawan

 

Aerial view of the Palawan archipelago, Palawan Island, Philippines, Asia

Aerial view of the Palawan archipelago, Palawan Island, Philippines, Asia

 

Banca on the beach at El Nido

Banca on the beach at El Nido

 

 

Sailing over Coral Coron

Sailing over Coral Coron

 

plitvici-2-620x465

the-worlds-most-beautiful-places-in-the-world6

20-of-the-worlds-most-beautiful-places-1

jvyi5

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë