Loading…

Paraglajd ‘hatri’ fëmijëve në Kabul

  • 09/11/2016 | 21:59

Paraglajd ‘hatri’ fëmijëve në Kabul

Edhe pse një vend ultra konzervativ, një i ri nga Kabuli i Afganistanit, vendosi të organziojë një fluturim me paraglajd, në një fshat afër qytetit të tij, ku fëmijët në mungesë të lodrave dhe hapsirave normale për lojë, kanë vetëm gurë dhe terren shkretinorë.

Ai u ngjitë në një pikë të lartë, për ti argëtuar fëmijët, dhe kjo dukej interesant për një reporter lufte i cili qëlloi afër për ta fotografuar ngjarjen./gazetametro.net

kabul-parglajd

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë