Loading…

Para meçit i dhuroi lule: Momenti kur boksieri shqiptar ‘e çmontoi’ serbin në ring

  • 05/12/2022 | 21:14

Para meçit i dhuroi lule: Momenti kur boksieri shqiptar ‘e çmontoi’ serbin në ring

Boksieri shqiptar, Roberto Bakaj ka fituar në raundin e parë të shtunën kundër boksierit serb, Jovan Zdelar, transmeton Gazeta Metro.


Bakaj është i njohur për goditjet e fuqishme dhe këtë e vërtetoi edhe të shtunën në Gjermani.

Ai pas disa goditjeve të një pas njëshme triumfoi me nokaut, ku shënoi edhe fitoren e tetë radhazi me nokaut.

Vlen të theksohet se para takimit 38-vjeçari kishte ironizuar me boksierin serb duke i dhuruar trëndafila.

Ky ishte meçi i fundit i Roberto Bakajt për vitin 2022.

Ndërsa, pas fitores ai ka folur për emisionin ‘Minuta e Fundit’ në Klan Kosova derisa është shprehur shumë i lumtur për këtë fitore./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë