Loading…

Para ceremonisë komemorative për Demaçin |FOTO/VIDEO

  • 28/07/2018 | 09:07

Para ceremonisë komemorative për Demaçin |FOTO/VIDEO

Gati të nis ceremonia komemorative për veprimtarin e shquar Adem Demaçin, e cila po mbahet në sheshin ‘Skëndërbeu në Prishtinë’.


Në ceremoninë në fjalë, pritet të flasin krerët instituconal dhe dikush nga familjarët.

E menjëherë pas përfundimit të ceremonisë komemorative, kortezhi së bashku me qytetarët do të niset drejt varrezave të Velanisë nga ora 11:00, kurse varrimi do bëhet në orën 12:00.

Demaçi ndërroi jetë në moshën 82 vjeçare, ditën e enjte. Me këtë rast Presidenti Thaçi ka shpallujr tri ditë zie në vend./Gazetametro.net

https://www.facebook.com/gazetametro.net/videos/628123377573323/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë