Loading…

Paq fat shoku im

  • 10/07/2018 | 22:02

Paq fat shoku im

Të martën Real Madrid njoftoi largimin e Cristiano Ronaldos drejt Juventusit, ndërsa ndër të parët që e ka uruar për transferimin ishte tashmë ish bashkëlojtari Gareth Bale.


Portugezi do të nënshkruajë kontratë 4 vjecare me Juventusin, ndërsa do të përshëndetet me Realin më shpejtë se që ishte pritur.

Ronaldo u largua nga klubi mbretëror pasi fitoi 4 herë Ligën e Kampionëve në 5 sezonet e fundit.

“Një lojtar i jashtëzakonshëm dhe një djalë i shkëlqyeshëm. Ishte kënaqësi të luaja përkrah teje për 5 vjet. Paq fat në të ardhmen shoku im”, ka shkruar Bale në Tëitter.

Ronaldo i kushtoi Juventusit 100 milionë euro, ndërsa do të përfitojë rreth 30 milionë euro në sezon. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë