Loading…

Panik në Durrës: Momenti kur klientët dalin me vrap nga lëkundjet e tërmetit

  • 21/09/2019 | 21:10

Panik në Durrës: Momenti kur klientët dalin me vrap nga lëkundjet e tërmetit

Tërmeti që lëkundi Shqipërinë sot rreth orës 16:00, e që u ndie edhe në Kosovë. ka shkaktuar panik tek të gjithë banorët, transmeton Gazeta Metro.


Në pamjet e siguruara nga kamerat e një lokali në Durrës, vihet re se klientët dolën me vrap jashtë.

IGJEUM thotë se ky është tërmeti më i fortë i regjistruar në 20-30  vitet e fundit. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Gjirokastër, Pogradec,  Fier, Dibër e Shkodër.

Ministria thotë se të gjitha strukturat e rendit janë në gadishmëri  të plotë dhe do të marrin çdo masë për të qenë pranë dhe në shërbim të qytetarëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë