Loading…

Pamje të reja nga përplasja e mbrëmshme ndërmjet simpatizantëve të VV’së dhe PDK’së

  • 12/06/2017 | 18:21

Pamje të reja nga përplasja e mbrëmshme ndërmjet simpatizantëve të VV’së dhe PDK’së

Festa e simpatizuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe PDK’së mbrëmë ka përfunduar me përleshje në mes dy palëve. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në afërsi të objektit të Komunës së Prishtinës.


Menjëherë pasi koalicioni PDK, AAK dhe Nisma kanë shpallur fitoren në sheshin Skënderbe në Prishtinë dhe teksa simpatizantët e PAN-it po festonin, në anën tjetër ishin simpatizantët e Vetëvendosjes, të cilët për më shumë se 30 minuta kanë bllokuar rrugën mbrapa  Komunë së Prishtinës, duke shkaktuar kaos në komunikacion. Madje simpatizuesit e VV’së, janë konfrontuar edhe me pjesëtarë të policisë së Kosovës.

Në internet janë shpërndarë disa video në të cilat shihet konfrontimi i simpatizuesve të LVV’së dhe atyre të PDK’së me pjesëtarët e policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë