Loading…

Pamje të dhimbshme: Qytetarët e Kievit i përdorin si bunkere për strehim stacionet e metrosë

  • 24/02/2022 | 09:32

Pamje të dhimbshme: Qytetarët e Kievit i përdorin si bunkere për strehim stacionet e metrosë

Në kryeqytetin ukrainas Kiev, stacionet e metrosë janë shndërruar në bunkerë të improvizuar.


Qytetarët kanë treguar për CNN se stacionet janë plot me njerëz që mbanin furnizime, të organizuar në grupe, ndërsa trenat ende funksionojnë pa probleme.

“Ndërsa dëgjojmë ato sirena (sulmi ajror), ju mund ta imagjinoni se sa të panikuar njerëzit e këtij qyteti po shkunden nga shtretërit e tyre nga këto shpërthime me bubullimë që kanë ndodhur kudo rreth nesh,” tha gazetari i CNN, Matthew Chance i cili gjendet në Kiev më herët.

“I gjithë ai trafik po shkon në një drejtim … duke ecur me shpejtësi sa të munden në perëndim drejt zonave më të sigurta, nëse dëshironi, të vendit, ndoshta drejt Polonisë, e cila është tre ose katër ose pesë orë me makinë nga këtu mund të shihni se është pothuajse një rrymë e vazhdueshme trafiku që banorët e këtij vendi lëvizin drejt perëndimit, në drejtim të kundërt të Rusisë”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë