Loading…

Pamje se si disa pjesë të Turqisë po bëhen shkrumb e hi

  • 31/07/2021 | 11:35

Pamje se si disa pjesë të Turqisë po bëhen shkrumb e hi

Të paktën katër persona kanë vdekur në zjarret në Turqi, ku dhjetëra persona janë evakuuar nga shtëpitë e tyre.


Zjarret dogjën shtëpitë dhe detyruan evakuimin e fshatrave dhe vendpushimeve të plazhit. Nga pothuajse 60 zjarre që shpërthyen mes erërave të forta, më të këqijtë ishin në provincën Antalia.

Viktimat e fundit ishin një burrë 82-vjeçar dhe një çift i martuar. Më shumë se 50 persona u dërguan në spital dhe mbi 25 lagje u evakuuan.

Më poshtë mund të shihni pamje të postuara në rrjetet sociale nga qytetarë të ndryshëm që po solidarizohen me gjendjen në Turqi.

https://twitter.com/Musshhee/status/1421325233705951233?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1421325233705951233%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fpamje-se-si-disa-pjese-te-turqise-po-behen-shkrumb-e-hi%2F

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë