Loading…

Pamje: Rusia fut në Ukrainë nga Bjellorusia baterinë e rëndë raketore “Solntsepek”

  • 24/02/2022 | 09:08

Pamje: Rusia fut në Ukrainë nga Bjellorusia baterinë e rëndë raketore “Solntsepek”

Në një video të publikuar në Twitter, ku paraqiten pamje nga një pikëkalim kufitar mes Bjellorusisë dhe Ukrainës, shihet hyrja e baterisë së rëndë raketore ruse, “Solntsepek”.


Franak Viacorka, këshilltar i opozitares bjelloruse, Sviatlana Tsikhanouskaya, e publikoi videon në llogarinë e tij në Twitter, duke thënë se pamjet janë nga pikëkalimi kufitar “Senkovka-Veselovka”, nga ana ukrainase e kufirit.

Më poshtë keni videon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë