Loading…

Pamje nga shembja e urës me 120 kilogramë eksplozivë

  • 07/02/2022 | 11:12

Pamje nga shembja e urës me 120 kilogramë eksplozivë

Pamje spektakolare janë publikuar në mediet gjermane, pas një shembjeje  spektakolare të një ure me shpërthim të kontrolluar.


U deshën vetëm pak sekonda që ura të prishej në mënyrë të sigurt nga eksplozivi i vendosur në kolonat e saj.  Mësohet se për shembjen e urës  janë  përdorur gjithsej 120 kilogramë eksplozivë.

Mësohet se ura është ndërtuar 50 vjet më parë. Ishte 70 metra e lartë dhe ndodhej në Rhein-Westfalisë së Veriut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë