Loading…

Pamje nga Prishtina: Duartrokitje për mjekët, infermierët dhe policët

  • 15/03/2020 | 21:39

Pamje nga Prishtina: Duartrokitje për mjekët, infermierët dhe policët

Banorët e lagjes Dardania në Prishtinë u kanë dhënë mbështetje morale duke duartrokitur nga ballkonet e banesave për mjekët, policët e infermierët.


Në pamjet e dërguara nga banorët e kësaj lagje nga duartrokitjet dëgjohet se numri i banorëve që i’u bashkuan kësaj iniciative është i madh, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se numri i të infektuarve ka arritur në nëntë dhe se kërkohet nga të gjithë qytetarët e Kosovës të shmangin sa më shumë daljet jashtë kështu duke u kujdesur për vetën dhe të tjerët.

Ndërsa tashme falënderimi ndaj ekipeve që janë në vijën e parë të ‘frontit’ janë bërë e zakonshme, qytetaret kështu kanë vepruar edhe në Itali dhe Shqipëri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë