Loading…

Pamje nga nisja e trenit serb drejt Kosovës (Foto/Video)

  • 14/01/2017 | 11:45

Pamje nga nisja e trenit serb drejt Kosovës (Foto/Video)

Para pak orësh Gazeta Metro kishte raportuar se treni me mbishkrimin “Kosova është Serbi” është nisur drejt Kosovës.


Kjo ardhje është kritikuar nga liderët kosovarë, por nuk është bërë më shumë për të parandaluar trenin, sic e kanë quajtur ata, ilegal serb.

Ndërkohë, në këtë tren po qëndron edhe drejtuesi i Zyrës për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq.

Pas raportimit për nisje, gazetametro.net ju sjell nisjen e këtij trenit përmes 8 fotografive./gazetametro.net

treni1

treni2

treni3

treni4

treni5

treni6

treni7

treni8

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë