Loading…

Pamje mahnitëse nga Kuqishta: I riu lahet në ujin plot me akull e borë

  • 26/05/2021 | 17:27

Pamje mahnitëse nga Kuqishta: I riu lahet në ujin plot me akull e borë

Një pamje magjepse është publikuar sot nga bjeshkët e bukur të Kuqishtës, ku bora atje ende është e pranishme, shkruan Gazeta Metro.


Liqeni i Kuqishtës  i njohur ndryshe edhe si Liqeni i Leqinatit, është një liqe malor i cili ndodhet në Malin e Leqinatit në Bjeshkët e Nemuna të cilat shtrihen në pjesën perëndimore të Kosovës.

Ky liqen është i njohur në të gjithë Kosovën dhe vizitohet edhe nga njerëzit e Grykës së Rugovës ashtu si edhe nga alpinistët të cilët ngjiten në majat e maleve të tilla si Liqenati me 2,341 metra dhe Guri i Kuq me 2,522 metra.

Quhet liqeni i Kuqishtës, sepse ndodhet mbi fshatin Kuqishtë.

E pikërisht sot nga atje janë publikuar disa pamje mjaft të mirë. Në faqen Welcome to Kosovo në Facebook, është publikuar një video nga Kuqishta, ku shihet se bora ende është e pranishme, derisa një person lahet aty.

KLIKONI KËTU PËR VIDEO. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë