Loading…

Pamje e frikshme: Momenti kur një veturë në Prishtinë, e shkel qytetarin në ‘zebra’

  • 26/11/2022 | 14:07

Pamje e frikshme: Momenti kur një veturë në Prishtinë, e shkel qytetarin në ‘zebra’

Deri sa një këmbësor po kalonte rrugën në zebra, një veturë e ka goditur atë dhe duke e rrokullisur e ka përplasur në tokë, shkruan Gazeta Metro.


Në videon e postuar në rrjetin social Facebook, “Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë”, shihet se si disa vetura ndalen dhe i japin përparësi këmbësorit, ndërsa vetura tjetër e përplasë atë dhe e hedhë në tokë.

Në momentin e përplasjen së këmbësorit, vetura e bardhë shihet se nuk përshtatë shpejtësinë e lëvizjes me veturat e tjera.

Menjëherë pas kësaj qytetarë të pranishëm mblidhen në vendin e ngjarjes, ndërsa shoferi i veturës ndalon në anën e majtë dhe del menjëherë nga vetura./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë