Loading…

Palmer: Qeveria e Kosovës të respektojë vendimin e Kushtetueses për në  lidhje me Manastirin e Deçanit

  • 01/06/2021 | 21:19

Palmer: Qeveria e Kosovës të respektojë vendimin e Kushtetueses për në  lidhje me Manastirin e Deçanit

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmer ka vizituar sot Manasatirin e Deçanit, nga ku ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet të respektojë vendimin e Kushtetueses për në  lidhje me Manastirin e Deçanit, shkruan Gazeta Metro.


Palmer tha se Qeveria e Kosovës dhe udhëheqësit e opozitës të luajnë një rol konstruktiv dhe të respektojnë dhe zbatojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për regjistrimin e pronës Manastirit të Deçanit.

“Qeverisja e mirë dhe sundimi i ligjit janë thelbësore për të ardhmen demokratike dhe multietnike të Kosovës”, ka shkruar Ambasada amerikane në Facebook.

Kujtojmë, Palmer sot ka vizituar Manastirin e Deçanit. Ai ka qenë në një vizitë dyditore në Kosovë së bashku me të dërguarin e BE për dialog Miroslav Lajcak. Ata mbajtën një konferencë për shtyp sot pas një serie takimesh me krerët e shtetit të Kosovës dhe zyrtarë ndërkombëtarë në Kosovë, si dhe opozitën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë