Loading…

Pallati i Rinisë me probleme, uji rrjedh nga çatia

  • 10/11/2016 | 08:37

Pallati i Rinisë me probleme, uji rrjedh nga çatia

Reshjet e shumta të shiut që kanë dominuar motin ditët e fundit kanë shkaktuar jo pak dëme materiale në gjithë territorin e Kosovës dhe më gjerë.

Prej ndërtesave që kanë pësuar nga shiu është edhe ajo e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, raporton gazetametro.net.

Pallati, i cili përbën një lloj kontesti rreth menaxhimit të tij mes Komunës së Prishtinës dhe Qeverisë së Kosovës, ka kohë që nuk është rinovuar dhe kur ka reshje të shumta problemet me rrjedhjen e ujit nuk mungojnë.

Gazeta Metro ju sjell më poshtë fotografi të datës 9 nëntor. /gazetametro.net

pall1 pall2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë