Loading…

Pal Lekaj e krahason me pulë Mimoza Kusari-Lilën

  • 04/03/2019 | 22:46

Pal Lekaj e krahason me pulë Mimoza Kusari-Lilën

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, i është përgjigjur akuzave të deputetes së Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, për gjendjen e keqe në Komunën e Gjakovës, transmeton Gazeta Metro.


Përmes  një postimi në Facebook Lekaj i është përgjigjur akuzave se Kusarit- Lilës, këtë e ka bërë duke e krahasuar me një pulë

“Kukuriz sa të duash, koha ime është shumë e çmuar për ta humbur me ty!”, është shprehur Lekaj.

Por ajo që bie në sy është gabimi i Lekajt sepse nuk ka një fjalë të tillë në Gjuhen Shqipe, por, me  siguri ka  dashur të thotë “kakaris”.

Kusari Lila ka thënë sot se Gjakova nën sulmet e krimit të organizaur dhe mafisë së ndërtimit është me vite të tëra.

“Këto sulme u ideuan prej vitit 2006 dhe me zell filluan zbatimin me ardhjen e qeverisjes së AAK intenzivisht prej vitit 2007”, ka thënë ajo./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë