Loading…

Pajtohem me Mogherinin, duhet të ndërtojmë ura e jo mure

  • 05/02/2017 | 20:14

Pajtohem me Mogherinin, duhet të ndërtojmë ura e jo mure

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përshëndetur rrëzimin e murit në veri të Mitrovicës, si rezultat të dialogut me palën serbe.


“Muri ndarës tek ura në Mitrovicë tashmë është rrënuar. Pajtohem me Federica Mogherinin, ne duhet të punojmë për ndërtimin e urave, e jo të mureve”, ka shkruar Presidenti në llogarinë e tij zyrtare në Twitter.

“Dialogu funksionon”, ka thënë Thaçi, duke iu referuar bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

a

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë