Loading…

Paicentja vdiq në Spitalin e Gjakovës: Familjarët kërcënojnë mjekun

  • 26/03/2019 | 17:34

Paicentja vdiq në Spitalin e Gjakovës: Familjarët kërcënojnë mjekun

Familjarët e një pacientës e cila vdiq në spitalin e Gjakovës, pas rastit e kanë kërcënuar mjekun S.B, transmeton Gazeta Metro.


Oda e Mjekëve të Kosovës ka reaguar lidhur me kërcënimin e mjekut S.B në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë.

Përmes një komunikate, OEK ka shprehur shqetësime për kërcënimet e mjekëve në vendin e punës.

“Anëtari ynë, S.B është kanosur me jetë nga ana e familjarëve të një paciente, të cilës i ishte konstatuar vdekja në QKUK. Rasti në fjalë është pjesë e fenomenit kriminal i cili është duke ndodhur tani më në përditshmëri gjatë ushtrimit të veprimtarisë mjekësore”, thuhet në komunikatë.

Oda e Mjekëve po ashtu ka shprehur përkrahjen e kolegëve të tyre në Spitalin e Gjakovës, të cilët kanë paralajmëruar edhe protestë kundër kriminaliteti të ushtruar ndaj tyre, në orarin e punës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë