Loading…

Paditet Shqipëria nga ‘Hugo Boss’

  • 25/05/2017 | 21:39

Paditet Shqipëria nga ‘Hugo Boss’

Marka e njohur Gjermane “ Hugo Boss” ka hedh në gjyq shtetin shqiptar. Kjo kompani ka hapur një proces në Gjykatën Administrative të Tiranës, ndaj Drejtorisësë Përgjithshme të Markave dhe Patentave, ku palë e tretë është edhe Avokatura e Shtetit.


Ankesa është bërë me datën 19 maj dhe “Hugo Boss Mark Managment GMBH” kërkon nga gjykata që të shfuqizojë regjistrimin e markës me numër Al/T/2015, me aplikant shoqërinë italiane “Andrea Bossi”, shkruan TopChannel.

Kjo e fundit ka kërkuar që të regjistrojë markën e saj për artikuj veshjesh, këpucësh dhe kapelesh.  Por Hugo Boss ka paditur autoritetet shqiptare për regjistrimin e kësaj marke, pasi pretendon se po abuzohet me markën e saj në Shqipëri.

Kompania shet koleksionet e saj në mbarë botën dhe vitet e fundit ka zgjeruar në mënyrë të konsiderueshme edhe shitjen me pakicë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]o.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë