Loading…

Pacolli njofton se Kenia ka njohur pasaportat e Kosovës

  • 23/03/2023 | 15:18

Pacolli njofton se Kenia ka njohur pasaportat e Kosovës

Kryetari i i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se Kenia i ka njohur pasaportat e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Pacolli ka njoftuar se pas vizitës në Nairobi, ka pasur takim me Presidentin e Republikës së Kenias, William Ruto, dhe se është njoftuar se është marrë vendim që Republika e Kenias, se njohja e pasaportës së Kosovës është hapi i parë i konkretizimit të fillimi të bashkëpunimit në të gjitha fushat.

“Ky është një moment historik për raportet diplomatike të Kosovës me Kenian”, tha Pacolli.

Postimi i plotë:

Sot, vizitova në Nairobi Presidentin e Republikës së Kenias, mikun tim, William Ruto, për ta falënderuar për miqësinë e tij ndër vite. Gjatë takimit ai më njoftoi se ka marre vendim me të cilin Republika e Kenias ka zyrtarizuar fillimin e bashkëpunimit me Republikën e Kosovës në të gjitha fushat e interesit të përbashkët. Njohja e pasaportes së Republikës së Kosovës është hapi i parë i konkretizimit. Ky është një moment historik për raportet diplomatike të Kosovës me Kenian./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë