Loading…

Pacolli: Kurti dhe Hoti, duhet të heqin dorë nga Kryeministri

  • 28/06/2017 | 21:32

Pacolli: Kurti dhe Hoti, duhet të heqin dorë nga Kryeministri

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se edhe VV edhe LDK duhet të tërhiqen nga kandidaturat e tyre për kryeministër.


Sipas tij, edhe Albin Kurti edhe Avdullah Hoti duhet të heqin dorë nga ambiciet e tyre për kryeministër.“Duhet ta gjejmë një kandidat konsensual.

Një kandidat i cili do të jetë në gjendje ta drejtoj ashtu si duhet qeverinë e ardhshme”, tha ai.

Ai nuk e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj ta formojë qeverinë, mirëpo sipas tij, kjo qeveri do të jetë shumë e dobët dhe nuk do të mund të mbijetojë gjatë.

Lexo edhe Pacolli: Ramush Haradinaj i fali vota Vetëvendosjes. 

Këto komente Pacolli i bëri në KTV.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë